Home Kuriozitete
A ju kujtohet djali që pinte 40 cigare në ditë? Ja si duket sot (FOTO LAJM)
Piu cigare qënga mosha 2 vjeçare. Jo një cigare po plot dy paketa.

Kishte tentuar që ta ndalojë me ndihmën e prindërve, por e kotë.
Ardi Rizal nga Indonezia ishte totalisht i varur ndaj nikotinës.

Prindërit kanë provuar t’ia ndalojnë, por ai bëhej i padurueshëm, qante dhe ulërinte deri sa t’i jepnin cigare për të pirë.

Megjithatë, ai tashmë e ka lënë duhanin por është bërë i varur nga ushqimi.

Tani është në mbipeshë.

Ardi konsumonte vetëm një markë duhani dhe për këtë prindërit e tij shpenzonin 4.3 euro në ditë, në Musi Banyuasin, në Indonezinë Jugore.

Në fakt për Indonezinë kjo nuk përbën ndonjë çudi pasi fëmijët atje fillojnë të konsumojnë duhan mesatarisht që nga mosha 5-vjeç.


Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Kur të godet rrufeja (FOTO LAJM)
Mos e bëni kurrë këtë gabim në bankomat, ndryshe do t'a pësoni keq
Qytetari gjen një valixhe në shtëpinë e tij, habitet kur e hap (FOTO LAJM)
Nëna balenë mban për 1 mijë milje vogëlushin e vdekur mbi shpinë
Njihuni me njerëzit i deshi fati në momentin e fundit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media