Home Kuriozitete

Warning: Division by zero in /home/admin/web/albeu.com/public_html/incl/class.php on line 205

Warning: Division by zero in /home/admin/web/albeu.com/public_html/incl/class.php on line 206
Kujtonte se barkun e kishte të madh nga pijet, por zbulon një tumor gjigant (FOTO & VIDEO)
Pinte shumë birra dhe nga kjo dyshontese kishte vënë bark. Por kur shkoi te mjeku, nga analizat u diagnostikua me një masë gjigande tumori. 63-vjeçari Kevin Daly nisi të kishte dyshime për barkun e tij të madh pasi ra shumë në peshë, por barku nuk iku.

Në Dhjetor, 63-vjeçari nga Hoboken, New Jersey bindi mjekun e tij që t’i bënte një skaner, që zbuloi një tumor prej më shumë se 13 kilogramësh, që kishte zënë pjesën më të madhe të barkut.

Sipas asaj që shkruan, “DailyMail”, nëse nuk do t’i kishte besuar instiktit të tij, masa do ta kishte vrarë brenda pak muajve.

Tumori u identifikua si kancer i quajtur liposarkoma dhe me gjasa kishte 10-15 vjet që rritej, por fatmirësisht nuk ishte përhapur në pjesë të tjera të trupit të Daly.
Liposarkoma zhvillohet zakonisht në qeliza të yndyrës, në bark, krahë apo këmbë dhe shpesh i ngjan indeve dhjamore, nëse e sheh me mikroskop.

Është e pazakontë për çdolloj tumori që të rritet në masën e Daly, sepse normalisht ato detektohen më herët, për shkak se krijojnë probleme të tjera në trup.
Ndonëse nuk kishte qenë fanatik i birrës, për vite me radhë 63-vjeçari dhe të tjerët kishin besuar se barku iu ishte krijuar nga kjo pije alkoolike.

Por pasi humbi peshë në mënyrë dramatike, nga një operacion në zemër në 2015-ën, ai nuk ia doli të humbe asnjë kilogramë tek barku.
Kjo bëri që Daly dhe bashkëshortja e tij Rachelle të ngrinin pyetjen se çfarë mund të ishte.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Asfalti që përthith ujin, shpikja kundër përmbytjeve (VIDEO)
Pasta e dhëmbëve i shkakton vdekjen vajzës 11 vjeçare
Pitonin më të madh në botë duhen dhjetëra vetë ta mbajnë (VIDEO)
Njerëzimi mund të zhduket brenda vitit nëse të gjithë merimangat në botë do të bashkoheshin
Njihuni me verën më të shtrejtë në botë dhe vendlindjen e saj

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media