Home Kuriozitete
Dëshironi që martesa t’ju zgjatë më shumë se pesë vjet? Atëherë duhet të keni parasysh moshën
Dëshironi që martesa t’ju zgjas të paktën pesë vjet?

Shumica duan – pesë vjet mjaftojnë për të parë nëse martesa po ju shkon mirë, dhe është periudhë e mjaftueshme për t’u ndarë nëse nuk është duke funksionuar.

Nëse ndaheni para se t’i keni mbushur pesë vjet martesë, shanset janë të mëdha që njerëzit do t’ju kritikojnë që nuk e keni menduar mirë lidhjen para se të martoheshit.

Hulumtimet rreth divorcit kanë zbuluar se personat që martohen mes moshave 28-32 vjet janë më të prirë të kenë martesë të suksesshme.

Ndonëse më parë është menduar se aq më vonë që martoheni, aq më të suksesshme do ta keni lidhjen, tani hulumtimet tregojnë se çiftet që martohen në kohën e adoleshencës, ata në vitet e hershme të 20’ta dhe çiftet që martohen pas moshës 45 vjet janë më të rrezikuarit nga divorci brenda pesë vjetëve martesë.

Këto të dhëna janë publikuar nga sociologu Nick Wolfinger.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Temperatura -45 gradë por kjo vajzë ankohet se nuk është shumë ftohte
Video që po çmend rrjetet sociale, shikoni si ja mëson anglishten edukatorja shqiptare (VIDEO)
Qeshni me lot/ E pushuan nga puna por iu ndryshua jeta, vendosi të bëhet profet
Vajza vazhdimisht dëgjonte një zë në mal, një ditë vendosi të shkojë por u bë e famshme (FOTO LAJM)
I lëvizte diçka në kokë, gruas i nxjerrin kacabunin nga kafka

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media