Home Kuriozitete
Belgjika ekip me shumë gjuhë, ja si merren vesh lojtarët
Belgjika ka arritur me shumë meritë që të jetë në fazën e gjysmëfinalistëve të Botërorit "Rusia 2018".

Kombëtarja Belge do të mbahet medn si eliminuesaj e brazilit në fazën e çerekfinaleve, por tashmë e pret një tjetër sfidë e madhe ajo me Francën ditën e nesërme.

Një e veçantë tjetër pëër këtë ekip është se ka shumë lojtarë nga kombe të ndryshme.

Problemi më i madh që do të kaplonte këtë ekip do të ishte gjuha që do të flisnin.

Kështu lojtarët nuk flasin as gjuhën franceze dhe as atë holandeze.

Ata kanë vendosur që të flasin anglisht midis tyre duke mos krijuar asnjë pakënaqësi për përdorimin e një gjuhe tjetër.

Pjesë e Belgjikës në këtë kampionat botëror është edhe lojtari nga Kosova, Adnan Januzaj, ky i fundit ka realizuar një gol përballë Anglisë dhe pritet të na surprizoi edhe kundër Francës. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Nxënësi flen në klasë, ja si e zgjon mësuesi (VIDEO)
Dëgjuan të qara në mal, çifti zbulon diçka që u ndryshoi jetën (FOTO LAJM)
Nxirrni albumet e vjetra nga dollapi, këto fotografi do t’ju bëjnë zili (FOTO LAJM)
Djema, nëse keni këto 3 karakteristika vajzat do të “shkrihen” për ju
Ti mi vodhe syzet? Ik se të blen dashnori të tjera! Plas keq mes vajzave të Call Centerit në Tiranë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media