Home Kuriozitete
E përshëndeste policin çdo mëngjes, dyshimi i tij i shpëton jetën
Klynn Scales u rrit në një shtëpi të sëmurë të mbushur me droga dhe dhunë, me nënën e saj të vetme dhe dy vëllezërit me te vegjel.

Për shkak të gjendjes së saj familjare, ajo shpesh vidhte ushqim nga dyqanet ushqimore pranë shtëpisë së saj, në mënyrë që dy vëllezërit e saj më të vegjël të mos vdisnin urie.

Në moshën 9 vjeçare, Scales u takua me një polic dashamires Jeff Colvin, i cili ndalej gjithnje nga shtëpia e saj per tu pershendetur gjate kohes qe shkonte per ne pune.Sa herë që kalonte, Scales do të vraponte për fat të mirë për ta përshëndetur. Edhe pse nuk ja dinte as emrin e tij, ajo e konsideronte atë si atë person të vetëm të cilin mund ta besonte në jetën e saj si fëmijë.

Një ditë, kur Jeff ndaloi tek shtëpia e saj, pa se nuk ishte në vendin e saj të zakonshëm duke pritur për të. Instinkti i tij i tha atij se diçka ishte gabim.

Ai hyri në shtëpi dhe e gjeti të shtrirë në dysheme të sëmurë, dhe nuk kishte asnjë tjetër në shtëpi në atë kohë. Ai shpejt e çoi në spital ku ishte trajtuar për kequshqyerje.
Mjerisht, ata humbën kontakt me njëri-tjetrin kur Scales u zhvendos në një shtet tjetër.
20 vjet më vonë, Colvin mori një email të papritur dhe dërguesi ishte vajza e vogël që ai dikur shpëtoi.

Scales nuk e ka harruar kurrë policin e saj “hero” dhe e ka kërkuar atë për ta falënderuar për të gjitha ato që kishte bërë për të. Kohët e fundit, të dy u ribashkuan.
Ajo kujton: “Në cdo situate te keqe, përfytyroja atë duke thënë se ai eshte këtu për ne dhe nëse ne do kemi nevojë për të, ai do të kishte të drejtën për të na mbrojtur. Këto fjalë më vinin gjatë kohëve më të këqija te femijerise time “.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Futi 40 mijë euro në furrë për ti fshehur, e fejuara ia djeg bashkë me kekun
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM)
Nesër janë Pashkët por çfarë simbolizojnë vezët e kuqe?
Ecja iu bën më të ri
Njihuni me fëmijët që u bënë mizorë kur u rritën (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media