Home Kuriozitete
95 vite në një zanat, kush është rekordmeni 107-vjeçar (FOTO LAJM)
Është plotë 107-vjeç dhe ende nuk pranon që të "pensionohet" nga profesioni i tij si berber.

Po flasim për berberin Anthony Mancinelli, i cili jeton në Neë York, dhe vijoin të bëjë me shumë pasion punën e tij pavarësisht moshës së thyer.

Anthony tregon se ka një karrier 95 vjecare në këtë zanatë.

“Unë kam lindur në Itali, afër Napolit. Kam nisur të punën si berber këtu në Amerikë kur isha vetëm 12 vjeç dhe që atëherë nuk më mungojnë asnjëherë klientët”- ka thënë 107-vjeçari.

Anthony ka një dyqan që quhet “Fantastic Cuts” dhe është 100 kilometra larg Neë York-ut.

Në vitin 2007, 107-vjeçari ka hyrë në librin e rekordeve, Guinness.

Ndërsa për sekretin e jetëgjatësisë së tij, ai shprehet se gjithçka është falë Zotit lartë, dhe falë konsumit të ushqimeve. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mësoni si të mos bini pre e gënjeshtrave të djemve
Me minifund del para djemve dhe u tregon të pasmet, reagimi i të dashurave (VIDEO)
Britanikët prezantojnë tipin e ri të super tankut të përdorur në Kosovë (FOTO LAJM)
E zbuloi NASA, asteroidi gjigant është duke "fjetur" poshtë akujve në Alaskë (FOTO LAJM)
Kometa e Krishtlindjeve do të shihet me sy të lirë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media