Home Kuriozitete
Guximtarë apo idiotë? Demi bën "kërdinë" (VIDEO)
Në një garë me dema në Portugali, gjashtë toreadorë e kanë pësuar kur tentuan ta sfidojnë demin e tërbuar.

Një video amatore e publikuar më poshtë, shfaq momentin kur demi i godet dhe i hedh në ajër gjashtë toreadorë, ku njëri prej tyre madje mbetet i shtrirë në tokë pavetëdije.

Për ta nxjerrë nga fusha dhe për të mos e pësuar edhe më shumë, demit i dolën përpara dhjetëra toreadorë tjerë që e shpërqendruan demin derisa prapa tyre mjekët e transportonin të lënduarin.

Mediat lokale raportojnë se toreadori i lënduar rëndë është Fabio Francisco, i cili është dërguar në spital.

Por, për dallim nga gara tradicionale spanjolle me dema, portugezët luftojnë me këtë kafshë duke qëndruar mbi kali.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mësoni si të mos bini pre e gënjeshtrave të djemve
Me minifund del para djemve dhe u tregon të pasmet, reagimi i të dashurave (VIDEO)
Britanikët prezantojnë tipin e ri të super tankut të përdorur në Kosovë (FOTO LAJM)
E zbuloi NASA, asteroidi gjigant është duke "fjetur" poshtë akujve në Alaskë (FOTO LAJM)
Kometa e Krishtlindjeve do të shihet me sy të lirë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media