Home Kuriozitete
Hapet restoranti ku ju mund të paguani me followersa në Instagram
Në Milano do të hapet restoranti i parë ku njerëzit do të paguajnë në bazë të numrit të ndjekësve në Instagram.

Restoranti do inagurohet të enjten (11 tetor).

Dy vëllezërit italianë, Matteo dhe Tommaso Pittarello, do hapin restorantin e ri ku do të ofrojnë 1 ose më shumë pjata falas bazuar në numrin e ndjekësve në rrejtin social më popullor.
"Ne duam që klentët të luajnë me ne dhe të ndehen pjesë e projektit tonë,"-thanë vëllezërit.

Sistemi është shumë i thjeshtë.

Ju porosisni pjatën e parë dhe publikoni foton e saj në Instagram duke bërë tag restorantin.

Pastaj në varësi të nurmit të njerëzve që ju ndjekin në Instagram ndryshon mënyra sesi do të paguani.

Nga 1000 deri në 5000 ndjekës do të kenë një pjatë më të lirë sesa ajo që kanë porositur.

Nga 5 mijë deri në 10 mijë ndjekës do jenë dy pjata falas. Nga 10.000-50.000 mijë deri në katër, 50.000-100.000 do kenë 8 pjata falas dhe mbi 1000 ndjekës do porosisin gjithçka falas.

Qëllimi i dy sipërmarrësve nuk është vetëm të tërheqë sa më shumë klientë por edhe që ata të cilët kanë më pak ndjekës, për shembull një mijë mund të hanë falas.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nuk e dinim, ka njerëz që kanë alergji edhe nga uji
Shoferi i çmendur e godet me makinë por kjo vajzë është me fat (VIDEO)
Kush ka vjehrrë botën ka, si duhet të silleni me të
Babagjyshi romantik i Prishtinës tërhoqi vëmendjen e mediave amerikane (FOTO LAJM)
Të vrasin pa mëshirë dhe nuk japin llogari, forcat speciale më të frikshme në botë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media