Home Kuriozitete
Ky çift do t'i paguajë komshiut 500 euro sa herë fëmijët bëjnë zhurmë
Duket e çuditshme, por një çift grek me banim në Athinë duhet t'i paguajë komshiut që jeton një kat poshte tyre plot 500 euro sa herë që dy vajzat e tyre të mitura bëjnë zhurmë në shtëpi.

Krahas kësaj, ata duhet të paguajnë një kompensim të dëmit moral prej 60 000 eurosh për zhurmën e bërë deri në momentin kur çështja shkoi në gjykatë, raportn Albeu.com.

E gjithë kjo ka ardhur pasi komshiu një kat poshtë tyre është ankuar në gjykatë se vajzat e çiftit bëjnë mjaft zhurmë teksa luajnë në shtëpi duke i prishur qetësinë.

"Unë kam dy vajza të vogla dhe ato bëjnë zhurmë, por jo që të shkaktoë një vendim kaq ekstrem të gjykatës. Komshiu poshtë nuk ka punë tjetër dhe tashmë po merret me ne. Një herë, teksa vajzat po luanin ai i ra tavanit aq fortë nga poshtë sa menduam se ra tërmet. Vajzat u tmerruan dhe u futën poshtë krevatit", tha nëna e vajzave për mediat greke.

"U detyruam të shesin shtëpinë sepse gjykata vendosi që të paguajmë 500 euro sa herë komshiu ankohet se vajzat bëjnë zhurmë si edhe 60 000 euro kompensim të dëmit moral", vijoi ajo.

Duket histori e çuditshme, por për hir të së vërtetës, është mjaft shqetësuese kur komshinjtë sipër kanë fëmijë dhe ti duhet të jetosh me orarin e tyre! /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Modelja me sindromën Down pushton pasarelat më të njohura në botë
10 shtete që ofrojnë arsim universitar 100% pa pagesë (FOTO LAJM)
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë
Shikoni se si biçiklisti goditet nga kamioni
"Po nuk paguan, nuk i takoj më', modelja sfidon meshkujt (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media