Home Kuriozitete
Krijesat më të llahtarshme që fshehin thellësirat e deteve (FOTO LAJM)
Peshku i gurtë nuk sulmon, por nëse shkel mbi të, gjembat e shtyllës kurrizore të tij lëshojnë një helm që mund të shkaktojë paralizë të përkohshme, por edhe vdekje nëse nuk trajtohet.
Detet janë kaq të thellë dhe kaq gjigantë saqë është thuajse e pamundur të njohim cdo gjallesë.

Por zona të tëra bregdetare mburren me faunën e tyre, për të cilat tërheqin edhe shumë turistë të huaj në udhëtime turistike piktoreske.

Por shpeshherë këto vende janë kthyer në një vend vdekjeje, pasi atjë në thellësi ka plot gjallesa të egra dhe vdekjeprurëse. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
E pabesueshme, 2 pjepra shiten për plot 45.500 dollarë
Pse specat jeshil janë më të lirë në treg?
Këto janë shenjat që do të fitojnë kënaqësi këtë fundjavë
Shatërvanët më të bukur në historinë e njerëzimit (FOTO LAJM)
Këto pamje do iu bëjnë të vizitoni menjëherë Përmetin (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media