Home Kuriozitete
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM)
Ishulli i gjarpërinjve. Mjafton emrin për të të futur tmerrin, por ka disa fakte të tjera mbi këtë ishull, 33 kilometra përballë Sao Paolos në Brazil që të bën që të mos e mendosh kurrë shkeljen atje.

Ishulli është i populluar shumë me gjarpërinj dhe mendohet se aty jetojnë edhe 4 000 gjarpërinjtë më të rrezikshëm të globit, përfshi edhe nëpërkën kokë gjilpërë, helmi të cilës është aq i fortë sa mund të të shkrijë mishin nëse futet në trup.

Aty ndalohet rreptësisht futja e njerëzve dhe në një vit mund të shkelin vetëm studiues të gjarpërinjve, të cilët kanë me vete njohuritë dhe mjetet e nevojshme për të reaguar ndaj situatave të rrezikshme.

Në galerinë e mësipërme albeu.com ju sjell disa pamje nga ky ishull për të hequr çdo dyshime nga vetja nëse mund të shkelni atje. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte
123 vjeç në avion për të udhëtuar, pasagjeri habit gjithë stafin (FOTO LAJM)
Karrige dhe shishe kokës, plas keq sherri në dasmë (VIDEO)
Çudira moderne, nëna gjen fëmijën duke bërë detyrat me ndihmën e Alexës
Një hap larg vdekjes! Nëna zbulon nga fotot se në çfarë rreziku ishin fëmijët e saj (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media