Home Kuriozitete
Gjyshja 84-vjeçare i mahnit të gjithë duke marrë pjesë në garën me shkop (VIDEO)
Moshataret e saj as që do e mendonin, por një 84-vjeçare planifikon edhe të merr pjesë në garat e kërcimit me shkop – sport të cilin e ka nisur kur i kishte 65 vjet.

Flo Filion Meiler nga Vermonti i Shteteve të Bashkuara, ka aplikuar në një gare atletike që do të zhvillohet së shpejti në Poloni.
Fituesja e më se 750 medaljeve, që ka marrë pjesë në gara për kërcim së largu, vrapim me pengesa për 60 metra, vrapim deri në 800 metra, pesëgarësh dhe kërci me shkop, për të cilën është shumë e aftë.

Energjike dhe trup shkurtër, kjo gjyshe thotë se ndihet më shumë sikur të jetë në fillim e viteve të 70-ta.

"Ushtroj gjithmonë nga pesë ditë në javë, ndërsa tani që do të marr pjesë në garë, po ushtroj nga gjashtë ditë. Jam shumë e interesuar të fitoj” ka thënë Meiler.

Me të kuptuar që është e vetmja garuese në kategorinë e asaj moshe, ajo edhe mund të thyje rekord si përsoni më i vjetën në kërcimin me shkop.

Andaj, atë po e stërvitin ekspertët e Universitetit të Vermontit, në mënyrë që ajo të del fitimtare. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Futi 40 mijë euro në furrë për ti fshehur, e fejuara ia djeg bashkë me kekun
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM)
Nesër janë Pashkët por çfarë simbolizojnë vezët e kuqe?
Ecja iu bën më të ri
Njihuni me fëmijët që u bënë mizorë kur u rritën (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media