Home Kuriozitete
Njerëzimi mund të zhduket brenda vitit nëse të gjithë merimangat në botë do të bashkoheshin
Nëse të gjitha merimangat në botë vendosin të bashkojnë forcat kundër nesh, qenieve njerëzore dhe nëse ne nuk do ishim në gjendje të mbroheshim ato mund të na shfarosin dhe të shpëtonin prej nesh në më pak se një vit.

Të gjitha këto u raportuan në revistën Science of Nature. Vlerësimi është rezultat i llogaritjeve dhe konsideratave të sakta të kryera duke u konsultuar me ekspertë entomologë të njohur.

Në veçanti, hulumtuesit e universitetit gjerman, zviceran dhe suedez kanë nxjerrë këtë përfundim pas llogaritjes së konsumit mesatar të ushqimit nga një merimangë gjatë një periudhe prej një viti.

Dhe duke përmbledhur, rezultati tregon – me një gamë shumë të gjerë – se të gjitha merimangat në botë do të ishin në gjendje të festonin me një total prej 440.9 deri 881.8 milionë ton gjahu njerëzor. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte
123 vjeç në avion për të udhëtuar, pasagjeri habit gjithë stafin (FOTO LAJM)
Karrige dhe shishe kokës, plas keq sherri në dasmë (VIDEO)
Çudira moderne, nëna gjen fëmijën duke bërë detyrat me ndihmën e Alexës
Një hap larg vdekjes! Nëna zbulon nga fotot se në çfarë rreziku ishin fëmijët e saj (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media