Home Kuriozitete
Pasta e dhëmbëve i shkakton vdekjen vajzës 11 vjeçare
Denise Saldate nga West Covina, California u diagnostikua me një alergji të qumështit në moshën 1 vjeçare.

Ajo përdori pastë dhëmbësh më 4 prill për të ndihmuar në forcimin ë smaltit të dhëmbëve.

Atë mbrëmje ajo ra në shok anafilaktik. Prindërit zbuluan se pasta e dhëmbëve kishte Recaldent, protein që rrjedh nga qumështi.

Denise ishte në spital për dy ditë para se të vdiste më 6 prill. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjeni shpesh para në rrugë, ky është kuptimi që askush s’e dinte
123 vjeç në avion për të udhëtuar, pasagjeri habit gjithë stafin (FOTO LAJM)
Karrige dhe shishe kokës, plas keq sherri në dasmë (VIDEO)
Çudira moderne, nëna gjen fëmijën duke bërë detyrat me ndihmën e Alexës
Një hap larg vdekjes! Nëna zbulon nga fotot se në çfarë rreziku ishin fëmijët e saj (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media