Home Kuriozitete
Një vezë e katandisi kështu këtë vajzë (FOTO LAJM)
Një 22- vjeçare ka mbetur e verbër në njërin sy, pasi dy vezët që i kishte futur në mikrovalë për ti zier i kanë shpërthyer në fytyrë.

Bethany Rosser ishte duke gatuar mëngjes të martën e kaluar kur pësoi djegie të tmerrshme të fytyrës.

E reja nga qyteti Redditch, Britani kishte lexuar në internet se mund të ziente vezë në mikrovale dhe nuk mund të kishte asnjë problem, por në fakt nuk rezultoi ashtu.

Sipas udhëzimeve që lexoi, e reja mori dy vezë i vendosi në një enë me ujë, u hodhi dhe kripë dhe i futi në mikrovalë duke e planifikuar për 6 minuta.

Si u bë koha ajo hapi mikrovalën, por ato i shpërthyen në fytyrë duke i shkaktuar verbim të syrit të djathtë sy si dhe djegie në fytyrë.

Pas këtij incidenti ajo ka bërë një apel që askush të mos e provojë në shtëpi pasi mund të kenë pasoja të rënda që mund të jenë dhe të parikuperueshme. /tvklan.al
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çmenduri, dy burra bëjnë sërf mbi kurrizin e peshkaqenit më të madh në botë (FOTO LJAM)
3 pyetjet që mjaftojnë për të mësuar se sa të zgjuar jeni
Sa bakshish duhet të lini në vendet evropiane?
Fërkoni sytë mirë, këto foto nuk janë ashtu siç duken (FOTO LAJM)
Njihuni me gruan që plaket 8 herë më shpejt se çdo person tjetër (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media