Home Kuriozitete
Pas harbimit me alkool, ky është serumi çudibërës që të rinjtë përdorin në Mykonos (FOTO LAJM)
Mykonos është ishulli më i njohur në Greqi për festat e çmendura dhe rininë që harbohet deri në orët e para të mëngjesit me alkool dhe drogë.

Mirëpo, konsumi i lartë i alkoolit ka sjellë probleme të shpeshta tek turistët duke bërë që mjekët lokalë, të shpikin një serum të veçantë për të tejkaluar pasojat e pirjes së tepër të alkoolit, shkruan Albeu.com.

Serumoterapia, është një shpikje e jashtëligjshme e mjekëve në Mykonos dhe ofrohet kundrejt një pagese 1 000 euro në rastet kur një natë më parë e ke tepruar me alkoolin.

Tretësira përmban një sasi të madhe vitaminash, magnez dhe kalçium dhe është vërtetuar sipas atyre që e ofrojnë që minimizon efektet e alkoolit në trup pas dehjes. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Zbulohet shpata e Epokës së Bronzit, 3200 vjet nëntokë (FOTO LAJM)
Postieri kapet duke urinuar para derës së shtëpisë, befasues gjesti i pronarit
Dalin pikturat që ilustruan tërmetin e tmerrshëm të vitit 1851 në Vlorë (FOTO LAJM)
E FRIKSHME/ Tërmeti që goditi Shqipërinë, do e shkatërronte Stambollin (FOTO LAJM)
Sudimi: Tatuazhet i dëmtojnë futbollistët, ndikojnë ndjeshëm në performancën e tyre

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media