Home Kuriozitete
Të mrekullueshme, shikoni shtëpitë që palosen (VIDEO)
Dizajni i thjeshtë dhe inteligjent lejon këto ndërtesa të transformohen vetë, shikoni videon për të mësuar më shumë.

"Ajo transformon dobishmërinë e ndërtesave," thotë David Martyn nga Ten Fold Engineering, duke folur rreth dizajnit të shtëpisë së palosshme.

Këto ndërtesa të mahnitshme mund të shpalosen dhe palosin veten e tyre, duke u shndërruar nga një kuti në një ndërtesë tetë ose 10 herë madhësinë e tyre origjinale.

Dizajni inteligjent që lejon shtëpitë të kalojnë pa energji nga të mbyllura në të hapura është çuditërisht i thjeshtë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Qyteti i fantazmave" ku është e ndaluar të hyni pas perëndimit të diellit
E ëma harroi t'a puthte, reagimi qesharak i dyvjeçarit (VIDEO)
Shenjat që tregojnë se burri do t'ju kërkojë divorcin
Të frikshme por të bukura, këto ura të kallin datën (FOTO LAJM)
Përse gratë jetojnë më gjatë se burrat? Ky studim zbulon arsyet

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media