Home Kuriozitete
Një hap larg vdekjes! Nëna zbulon nga fotot se në çfarë rreziku ishin fëmijët e saj (FOTO LAJM)
Motër dhe vëlla ishin duke bërë një shëtitje në pyll pranë Victorias teksa nëna e tyre i bën një foto nga mbrapa për të fiksuar këtë moment.

Por, teksa ka parë fotot pas shëtitjes, nëna ka vërejtur se një moment fëmijet e saj kanë qenë një hap pranë vdekjes pasi tek këmbët gjendej një prej gjarpërinjve më helmues të zonës, raporton Albeu.com.

Bëhet fjalë për "gjaprin kaf të lindjes", i cili është përgjegjës për 41% të vdekjeve prej kafshimit të gjarpërinjve në Australi dhe shkakton arrest kardiak vetëm pak minuta pasi ka futur helmin në trupin e viktimës.

Për fat të mirë fëmijët janë mirë, megjithatë ky është një tjetër sinjal alarmi se prindërit duhet të jenë të kujdesshëm kurdorherë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mushkonjat tigër sterilizohen nëpërmjet rrezatimit
E ngatërron me drerin, gjuetari qëllon shokun e ngushtë
Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë
10 lagjet më “cool” të botës, pamjet do t`ju surprizojnë (FOTO LAJM)
16 vjet pa prerë flokët, 37 vjeçarit i ecën mirë me vajzat (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media