Home Kuriozitete
Hëngri një ushqim shumë të zakonshëm, paralizohet 39-vjeçari
Një inxhinier ka përfunduar në koma dhe i paralizuar pasi konsumoi një pulë të pabërë mirë në një restorant.

Richard Jackson, nga Portslade, Brighton, dyshon se ai hëngri pulë gjatë një vakti në Londër dhjetorin e kaluar, pas së cilës filloi të ndjehej keq dhe u pranua në spital në një gjendje deliriumi.

Gjendja e tij u përkeqësua me shpejtësi dhe brenda 24 orëve ai kishte humbur përdorimin e gjymtyrëve dhe nuk ishte në gjendje të gëlltiste. Shumë shpejt ai u paralizua nga qafa e poshtë dhe mbeti në gjendje kome për dhjetë ditë.

Ai tashmë është fotografuar në një qendër rikuperimi.

Fatmirësisht ai u shërua dhe që nga ajo kohë ka marrë pjesë në seancat e rehabilitimit në Shtëpinë Donald Wilson në Chichester, të cilat i kanë mundësuar atij të rimarrë përdorimin e këmbëve.

Megjithëse ai është ende duke rikuperuar përdorimin e plotë të gjymtyrëve të tij, Z. Jackson do të shënojë përvjetorin një vjeçar të sëmundjes së tij në 8 dhjetor duke marrë pjesë në një garë 5 km rreth Circuit Motor Goodwood për të mbledhur para për Shtëpinë Donald Wilson, e cila ndihmoi në rehabilitimin e tij.

“Mund të mos duket shumë, por është një mrekulli që madje mund ta provoj këtë”, tha ai.

Ai kishte qenë në Londër për një javë dhe kishte ngrënë në disa ambiente të ndryshme, kështu që nuk e di saktësisht se ku ndodhi infektimi i rëndë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Prezantuesja e njohur parkon "Mercedes-in", në vend parkimin për personat e aftësi të kufizuara (FOTO LAJM)
Ngordh 55 vjeç në kopshtin zoologjik francez rinoceronti më i vjetër në botë
Fituesi i lotarisë është më i lumtur tani që shkarkon qymyr e s’ka para (FOTO LAJM)
Mushkonjat tigër sterilizohen nëpërmjet rrezatimit
E ngatërron me drerin, gjuetari qëllon shokun e ngushtë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media