Home Kuriozitete
Dëshira për t’u bërë polic, humb 79 kilogram
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse nuk bënte disa ndryshime në jetë.

“Kam marrë diplomë në ekspertizën mjeko-ligjore dhe ishte e vështirë për të gjetur punë sepse isha 181 kg”, tha ai. “Nëse do doja të punoja në këtë fushë, atëherë duhet të vazhdoja të punoja shumë me shëndetin dhe palestrën”.

Dhe pikërisht kjo ishte ajo që bëri. Lyle shkoi në palestër dhe nisi një dietë të shëndetshme. Kjo gjë e ndihmoi të humbiste 79 kg.

Javën e kaluar Lyle ishte një nga 19-të burrat që u bë pjesë e policisë për t’i shërbyer komunitetit, transmeton oranews.

“Ishte një nga gjërat më sfiduese që kam bërë ndonjëherë. Por më mësoi shumë aftësi në jetë dhe mësime të vlefshme që do i mbaj mend gjithë jetën,”-u shpreh ai. “Zgjohem çdo ditë duke buzëqeshur sepse kur mendoj për të gjitha gjërat që kam bërë për të arritur deri këtu, më kujton se çdo gjë është e mundur”, tha ai.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gjobë të rëndë të moshuarës, drejtonte makinën prej 50 vitesh pa patentë
Prezantimi i Teslas së re, Elon Musk sërish në siklet
OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët
Si ja dalin gratë franceze të jenë shumë elegante, por të lidhura me ushqimin
Ky shtet vendos të ndërpresë përdorimin e internetit, mësoni arsyen

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media