Home Kuriozitete
Njihuni me shenjat e horoskopit që do përjetojnë "tmerr" për Shën Valentin
Dita e Shën Valentinit është rreth e përqark, dhe kjo festë njihet si dita më romantike e vitit.

Por dy çifte të zodiakut nuk do e përjetojnë aspak mirë këtë ditë të gëzuar. Bëhet fjalë për Dashi-Shigjetari dhe Akrepi-Ujori.

Ja pse Dita e Shën Valentinit 2020 do të jetë më e keqja për këto çifte.

Dashi-Shigjetari

Ky është një çift interesant i Ditës së Shën Valentinit sepse sa herë që Venusi dhe Marsi bëjnë ndonjë lloj kontakti në qiell, ka shkëndija të zjarrta për këtë çift.

Por Venusi ndodhet në shkallët e Dashit dhe Marsi është shumë larg këto ditë, por kjo nuk do të thotë që ky çiftim nuk do të ndiejë efektet. Për shembull, nuk ka dyshim që Venus i papërmbajtshëm do të shërbejë si një nxitje e madhe besimi për Dashin, për të mos përmendur guximin, që tashmë është pjesë e sharmit të tij.

Ndërkohë, me Marsin, i cili është planeti sundimtar i Dashit sjell një zjarr tek Shigjetar, gjë që mund të shkaktojë një ndjenjë dërrmuese të shqetësimit dhe dëshirës për të hyrë në territorin e panjohur.

Në fund, të dyja këto shenja zjarri do të ndihen të qeta, por nuk do të jenë gati për një kompromis pasi të ruajnë krenarinë e tyre.

Akrepi-Ujori

Akrepat dhe Ujorët zakonisht tërhiqen nga njëri-tjetri, pavarësisht se energjitë e tyre astrologjike janë në kundërshtim. Sidoqoftë, në një ditë si Dita e Shën Valentinit, ku dielli sjell energji dhe rigjallëron personalitetin liridashës të Ujorit dhe vizionet e së ardhmes, ekstremitetet emocionale të Akrepit dhe intensiteti i mbrapshtë do të jetë gjëja e fundit në mendjen e një Ujori.

Akrepi ka të ngjarë të irritohet nga shtrëngimi i Ujorit, ndërsa Ujori nuk do të tërhiqet në asnjë moment. Kjo është një ndeshje e keqe që do të rezultojë në një ditë aspak të mirë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Njihuni me kafshën që nuk ka nevojë për oksigjen që të jetojë
Modelja tatuazhon brendinë e syve, rrezikon të humbasë krejtësisht shikimin (FOTO LAJM)
Më i lehtë edhe se ajri, ky është materiali më i lehtë në botë (FOTO LAJM)
Koronavirusi: 5 rregulla të arta për ata që udhëtojnë në transport publik
NASA: "Do të krijojmë oksigjen nga atmosfera e Marsit"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media