Home Kuriozitete
Arrestohet kryebashkiaku, i vodhi gjyshes 400 mijë dollarë
Një kryebashkiak i qytetit Tenesi të SHBA-së, është paditur për vjedhje të 400,000 dollarëve nga gjyshja e tij gjatë viteve të fundit të jetës së saj.

Midis nëntorit 2014 dhe janarit 2016, kryetari i bashkisë Christopher Scott Jones, dyshohet se mashtroi gjyshen e tij Marceline Carpenter duke i marrë rreth gati 394,000 dollarë para se të vdiste në 2 janar 2016.

Sipas një deklarate nga Byroja e Hetimit në Tenesi, Jones përvetësoi paratë duke shkruar çeqe nga llogaria e saj te vetja për kompensime të rreme, shkruan Daily Mail.

Autoritetet filluan hetimin e tyre për Jones në Gusht 2019 me kërkesën e Prokurorit të Përgjithshëm të Qarkut, Dan Armstrong.

Armstrong urdhëroi hetimin pasi gjeti prova të verifikimeve të rreme.

Jones është akuzuar për një akuzë për vjedhje të mbi 250,000 dollarëve. Nëse shpallet fajtor, Jones mund të përballet me një dënim 15-25 vite burg.

Ai u arrestua të hënën dhe ndodhet në burgun e qarkut Haukins.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
13 mënyra të thjeshta dhe të lira se si të kujdeseni për këpucët tuaja
Dikur Hollywoodi çmendej pas saj, si është "shndërruar" pas 17 vitesh aktorja (FOTO LAJM)
Ish i dashuri problematik hedh nga kati i tretë modelen, si u gjet bukuroshja e Playboy (FOTO LAJM)
Nga pasarela në spital, modelet që janë rrëzuar në sfilatë (FOTO LAJM)
Para 109 vitesh u realizua fluturimi i parë me avion postar

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media