Home Kuriozitete
13 mënyra të thjeshta dhe të lira se si të kujdeseni për këpucët tuaja
Mbi 300 milionë palë këpucë përfundojnë në depo çdo vit. Por ne mund të zvogëlojmë sasinë e këtyre këpucëve duke iu mësuar se si t’i bëni këpucët e vjetra të preferuara të duken të reja.

Ne ju sjellim disa këshilla të buxhetit të ulët që mund të ndihmojnë që këpucët e vjetra të duken më mirë se të rejat.

Ju ndoshta nuk keni dëgjuar shumë për këto truke, prandaj sigurohuni që t’i kontrolloni ato!

1: Përdorni ngjitës për të rregulluar thembrat e këpucëve që rrëshqasin.

2: Përdorni deodorant dhe pudër të bebeve për të hequr erën e keqe të këpucëve.

3: Përdorni bukë të ndenjur për të pastruar këpucët antilope.

4: Përdorni llak të flokëve për të mos rrëshqitur këmbët në këpucë të rrëshqitshme.

5: Përdorni hidrogjen dhe sodë buke për t’i kthyer bardhësinë këpucëve.

6: Përdorni alkool për të hequr qafe njollat.

7: Përdorni letër gëlqere për të rregulluar këpucët e rrëshqitshme.

8: Përdorni çaj në qese për të hequr qafe erën e keqe.

9: Përdorni shishe të verës për të ruajtur formën e këpucëve tuaja.

10: Përdorni miell tërshëre për të hequr njollat e yndyrave.

11: Përdorni aceton të thonjve për pastrimin e këpucëve.

12: Përdorni sapun për të parandaluar erën e pakëndshme.

13: Përdorni një gazetë për të shkëlqyer këpucët tuaja.

Sigurisht, në sajë të teknologjisë moderne ka shumë mënyra për t’u kujdesur për këpucët tona.

Megjithatë, nganjëherë mund t’i përdorim vetëm artikujt që kemi në dorë, duke na dhënë disa zgjidhje të mira të buxhetit të ulët!
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri?
Sfida virale në rrjet: Vishni një jastëk në karantinë (FOTO LAJM)
Video bëhët virale, aktori i njohur kap fansen nga fyti dhe e përplas në tokë (VIDEO)
Nëse do të prisni flokët vetë në shtëpi, parukieri i Meghan Markle ka disa këshilla
Popujt indigjenë në Amazonë rrezikohen të zhduken nga koronavirusi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media