Home Kuriozitete
Zbuloni 3 shenjat më dembele të horoskopit, a jeni edhe ju?
Të jesh dembel me raste nuk ka ndonjë problem, madje shpesh herë ne zgjedhim ta kalojmë fundjavën thjesht duke ndenjur dhe parë filma. Por, për disa shenja zodiakale kështu është çdo ditë e tyre, duke zgjedhur t’i arratisen përgjegjësive. Madje ato njihen për lehtësinë me të cilën i marrin gjërat, që në fakt kur është me masë, është një aftësi e dëshirueshme.

Ja se cilat janë shenjat më dembele:

-Demi ( 20 Prill- 20 Maj)

Kur personat e kësaj shenje i dedikohen diçkaje, marrin në këmbim rezultate fantastike. Por, e meta e kësaj shenje është se kalojnë në periudha vetëvlerësimi të ulët, të cilat ju ngadalësojnë rrugën drejt qëllimit që i keni vendosur vetes. Përgjithësisht ju e doni veten në gjërat e vogla, si natyra juaj apo qëndrimi para frigoriferit. Ndodh kështu sepse ju pëlqeni t’i largoheni përgjegjësive që rëndojnë në mendjen tuaj, por puna duhet përfunduar, shpejt dhe jo vonë.

-Luani ( 23 Korrik- 22 Gusht)

Luanët pëlqejnë të kalojnë mirë dhe të shkojnë shpesh me pushime. Por, ekziston një kufi mes argëtimit dhe marrjes së jetës jo shumë seriozisht. Ju keni nevojë të jeni produktiv por kjo nuk do të thotë që të arratiseni nga jeta kur ajo bëhet e vështirë. Përpiquni të jeni fleksibël dhe të krijoni një balancë mes jesës dhe argëtimit. Koha në punë do t’ju bëj që ta shijoni më tepër kohën e pushimeve, si edhe e kundërta.

-Bricjapi ( 22 Dhjetor- 19 Janar)

Në kërkim të perfeksionit, Bricjapët zgjedhin rrugën e shkurtër. Përgjatë kësaj rruge , ju nuk e lini veten e lirë vetëm sepse ju nuk arritët qëllimin e lartë. Jeni shumë protektiv ndaj vetvetes, saqë ju përshkruajnë se ju kurrë nuk merrni veprime. Por, nëse ju nuk përpiqeni dhe dështoni, nuk mësoni dot nga gabimet. Këshilla më e mirë do të ishte ta linit veten të lirë dhe të punoni për synimet që keni.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gucci e Prada shquhen për çmimet luksoze, a po ndihmojnë sot botën?
Po nxirrni çdo gjë në rrjetet sociale, këto foto mos bëni gabim t' i publikoni
Orë të gjata në dush për të ''mbytur'' virusin, si qëndron e vërteta (FOTO LAJM)
Ndërrohet ora, nga sot fillon llogaritja verore e kohës
Kthehet ora verore, një orë gjumë më pak

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media