Home Kuriozitete
Të "fshehtat" e aeroportit, 9 sekretet e atyre që na kontrollojnë pasaportat dhe bagazhet (FOTO)
Aeroportet shpesh ndihen si vende të huaja me grupet e tyre të rregullave dhe natyrisht, sekreteve. Vetëm njerëzit që punojnë atje e dinë se si funksionojnë vërtet gjërat.

Ata na shohin shohin lakuriq dhe analizojnë sjelljen tonë, ndërsa janë të saktë edhe në përcaktimin e agresivitetin që shpesh kanë udhëtarët në aeroporte.

Ndërkohë, ata nuk kanë asnjë ide kur bagazhi është në një vend tjetër, ndërsa cantat i kontrollojnë qentë.

Por duhet të dini edhe një gjë tjetër. Në avionë, ushqimi është i gatuar gjatë gjithë kohës, por ka edhe një gjë tjetër interesante, sepse ka një sektor më vete që kontrollon kur avionët fluturojnë dhe kur parkohen.

Në lidhje me qytetarët, kontrolorëve nuk u intereson nëse keni vizë për në ndonjë vend tjetër, ashtu sikurse janë në njohje deri në detaje, se çfarë keni pasur në dorë deri më parë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gripi spanjoll infektoi 500 milionë njerëz, çfarë duhet të mësojmë nga e kaluara
Britani, testet e koronavirusit porositen me postë
Situata e vështirë për shkak të COVID-19, NASA del me mesazh inkurajues
Binjakët e porsalindur në Indi, pagëzohen me emrat Corona dhe Covid
"Ata që vrapojnë në rrugë janë transmetuesit më të rrezikëshmit e koronavirusit"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media