Home Kuriozitete
Burgu në të cilin ia “vlen” të vuash dënim (FOTO LAJM)
Të dënuarit do të kenë telefonat dhe kompjuterët e tyre në burgun më të ri e më të madh që pritet të hapet në Britani.

“HMP Berwyn” që do të hapet në Wrexham, ka një kapacitet prej 2100 të dënuarish.

Një qeli, nëse mund të quhet e tillë, do të ndahet mes dy personave dhe brenda tyre janë të përfshirë kompjuteri, telefoni, dushi dhe banja.

Fatkeqësish për të dënuarit nuk do të lejohet interneti, gjithsesi për të kaluar kohën e lirë ata do të kenë opsione të shumta.

Por burgu, i cili ka kushtuar 256 mln euro, ka marrë shumë kritika se nuk është aq sa duhet ndëshkues.

Por drejtuesi i këtij burgu, Russ Trent, shprehet se beson se “HMP Berwyn” do të jetë mjaftueshëm rehabilitues për të dënuarit dhe do të ndihmojë që ata aftësohen profesionalist e do jenë të gatshëm për të rinisur jetën pas dënimit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Gripi spanjoll infektoi 500 milionë njerëz, çfarë duhet të mësojmë nga e kaluara
Britani, testet e koronavirusit porositen me postë
Situata e vështirë për shkak të COVID-19, NASA del me mesazh inkurajues
Binjakët e porsalindur në Indi, pagëzohen me emrat Corona dhe Covid
"Ata që vrapojnë në rrugë janë transmetuesit më të rrezikëshmit e koronavirusit"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media