Home Kuriozitete
A ju mbron maska? Disa mite dhe fakte për koronavirusin
ISHP ka publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të sqaruar më tepër qytetarët shqiptarë rreth masave parandaluese.

Edhe pse vendosja e maskës është një nga mitet që njerëzit e konsiderojnë shumë të rëndësishëm, ISHP thotë se mënyra më e mirë është higjiena kurse maskat janë efektive për individët që shfaqin simptoma.

Po ashtu evitimi i ngrënies së ushqimeve kineze apo marrjen e pakove nga Kina ISHP e klasifikon si mit pasi OBSH nuk ka dhënë asnjë njoftim të tillë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19!
Masat që uhet të merrni nëse humbisni vendin e punës
Del varsja koronavirus: Mban larg sëmundjen dhe vampirët (FOTO LAJM)
"Qetësohet planeti", si shpjegohet që toka po lëkundet më pak prej pandemisë
Publikohet zyrtarisht sezoni i katërt i "La Casa de Papel"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media