Home Kuriozitete
Pandemia e koronavirusit dyfishon telefonatat e videot në Whatsapp, porosia e Zuckerberg
Telefonatat dhe videot në WhatsApp janë dyfishuar, përtej pikut tradicional vjetor të natës së Vitit të Ri.

"Për momentin situata nuk është jashtë kontrollit por me të vërtetë duhet të sigurohemi që të kemi një infrastrukturë për këtë situatë", theksoi themeluesi Mark Zuckerberg.

"Ne do të sigurojmë nivelin e shërbimit për njerëzit që kanë nevojë në një kohë si kjo”, theksoi Mark Zuckerberg në një video-konferencë në lidhje me shërbimet e mbingarkesës pas epidemisë së koronavirusit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Popujt indigjenë në Amazonë rrezikohen të zhduken nga koronavirusi
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM)
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM)
Ç'duhet të keni parasysh sa herë përdorni doreza (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media