Home Kuriozitete
I gjetët fundin bibliotekës suaj? Këtu mund të gjeni 1.4 milion libra pa asnjë pagesë
Organizata jofitimprurëse Internet Archive ka vendosur 1.4 milion libra në dispozicion falas online për të ndihmuar ata që praktikojnë mësim në distancë.

Arkivi i Internetit nisi Bibliotekën Kombëtare të Urgjencës të Martën, 24 Mars, me tituj nga Biblioteka e Hapur, një tjetër nga projektet jofitimprurëse.

Chris Freeland, Drejtori i Arkivave të Internetit të Bibliotekave të Hapura, shpjegoi në një njoftim për shtyp koleksioni është krijuar për të ndihmuar studentët dhe lexuesit të cilët nuk mund të hyjnë në bibliotekat e tyre lokale për shkak të mbylljeve ose të izolimit të tyre. Biblioteka dixhitale është e lirë për të lexuar për këdo që ka një lidhje në internet, do të thotë që librat mund të arrihen nga kudo në botë.

Arkivi i Internetit do të pezullojë listat e pritjes deri në 30 qershor 2020, ose deri në përfundimin e urgjencës kombëtare të SHBA, në varësi të asaj që vjen më vonë. Pas kësaj, listat e pritjes do të zvogëlohen përsëri në kapacitetin e tyre normal./albeu.com/

https://archive.org/account/signup
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Popujt indigjenë në Amazonë rrezikohen të zhduken nga koronavirusi
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM)
10 rrugët më të rrezikshme për t’u përshkuar në botë (FOTO LAJM)
Ç'duhet të keni parasysh sa herë përdorni doreza (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media