Home Kuriozitete
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19!
Në një kohë kur higjena personale është themelore në luftën kundër COVID-19, shkencëtarët kanë bërë një thirrje të fortë.

Mos harroni të mbyllni gjithmonë kapakun e tualetit! Sipas shkencëtarëve në Kinë, virusi i ri, COVID-19 mund të përhapet edhe nga jashtëqitjet e njerëzve të infektuar.

Rikujtojmë se një nga simptomat e para të koronavirusit është diarreja, ndaj shkencëtarët theksojnë se duhet të kemi kujdes të vecantë në tualet, të mbyllin kapakun dhe të mundohemi ta mbajmë sa më pastër.

Për këtë arsye, shkencëtarët theksojnë se në këtë periudhë karantimi, nuk duhet kurrësesi të përdorim tualete publike, në lokale apo në aeroporte.

Dhe nuk duhet të harrojmë kurrë të lajmë duart për më shumë se 20 sekonda, duke mbrojtur kështu veten dhe të afërmit tanë. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Jjj
e Premte 3 Prill 2020, Ora 16:55
Hej or egersira boll mo me keto budallaqe o majmun o derr banati
Jjj
e Premte 3 Prill 2020, Ora 16:55
Hej or egersira boll mo me keto budallaqe o majmun o derr banati
Shkruani komentin tuaj!
 
U gjetën të pajetë në shtëpi, zbardhet shkaku i vdekjes së aktorit të Twilight dhe të dashurës (FOTO LAJM)
Ish-eskorta i "hap sytë" grave, këto shenja tregojnë se partneri juaj po ju tradhëton (FOTO LAJM)
Nën efektin e alkolit, britanikët festojnë jashtë kontrollit lirinë nga koronavirusi (FOTO LAJM)
Astrologia Meri Shehu bën parashikimin për muajin Qershor, cila është shenja më me fat në dashuri
Zgjidh një diell dhe merr tani një mesazh për të ardhmen tënde

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media