Home Kuriozitete
Shqipëria në mediat e huaja, kjo foto renditet ndër më të mirat e pandemisë (FOTO LAJM)
Ndonëse koronavirusi vijon të jetë ende aktiv në të gjithë botën, shtetet kanë filluar të ndërmarrin disa masa lehtësuese. Lëvizja e qytetarëve bëhet në fasha orare më të zgjatura dhe shumë aktivitete pubike e private, kanë rinisur punën, pas një pauze dy mujore.

Mirëpo, shumë krerë të vendeve perëndimore, janë shprehur se deri sa të zbulohet vaksina, na duhet që të bashkëjetojmë me virusin, ç’ka nënkupton që kujdesi i qytetarëve duhet të jetë maksimal

Sakaq, gjiganti mediatik spanjoll “El Pais”, ka publikuar fotot më të mira të ditës, që kanë lidhje me pandeminë dhe në to nuk ka munguar Tirana, nën objektivin e fotoreporterit Gent Shkullaku.

Më konkretisht, Shkullaku, ka pasqyruar mënyrat e reja, që janë vendosur nëpër shkolla, për të ruajtur distancimin social mes nxënësve. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotogalerinë e mëposhtme.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Bëri 36 vite burg gabimisht, tani është pretendent për të fituar "America's Got Talent" (VIDEO)
Mes tyre edhe Shqipëria, ndërkombëtarët zgjedhin fotot më kreative për distancimin social (FOTO LAJM)
Protestat për vrasjen e njeriut me ngjyrë të shkaktuar nga policia në SHBA, shndërrohen në të dhunshme (VIDEO)
Francezët largojnë shprehjet angleze nga fjalori
11 thesare të fshehura në Luftën e Dytë Botërore, zbulimet nga ditari i oficerit nazist (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media