Home Kuriozitete
Universiteti i Cambridge merr vendim që deri vitin e ardhshëm mos të ketë ligjërata
Një nga universitetet më të njohura në botë, ai i Cambridge ka vendosur që të ndalojë ligjëratat me studentët.

Në fakt nuk do të lejohen ligjëratat në universitet, por se ato do të vazhdojnë në sistemin online në internet.

Universiteti britanik potencon se është e nevojshme ende që të respektohet distanca, andaj ligjëratat në grupe do të shtyhen deri në vitin e ardhshëm.

Poashtu, ky universitet i famshëm ka konkluduar se ligjërata online kanë prodhuar rezultat dhe si të tilla duhet të vazhdojnë tërë vitin.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Francezët largojnë shprehjet angleze nga fjalori
11 thesare të fshehura në Luftën e Dytë Botërore, zbulimet nga ditari i oficerit nazist (FOTO LAJM)
Përqafoi të fejuarën, i riu gjobitet nga policia se shkeli normat kundër COVID-19
Këto janë arsyet që fshihen pas tradhëtisë së shenjave të horoskopit
Vështrimet e turpshme që do të mbahen mend gjatë, kanë vënë në siklet VIP-at (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media