Home Kuriozitete
Vendosën në shkallët e stadiumit kukulla s*ksi, gjobitet klubi koreano-jugor
Një javë më parë në një ndeshje të K-League klubi i FC Seoul bëri një gafë të rëndë teksa në vend të manekinëve normalë vendosi në shkallët e stadiumit kukulla seksi që të dukej sikur futbollistët në fushë të ndjenin sadopak që stadiumi nuk ishte i boshatisur por me këtë vetëm sa u tërhoqën vëmendjen lojtarëve.

Gafa u kuptua më vonë dhe klubi koreano-jugor kërkoi menjëherë falje. Sigurisht qëllimi i FC Seoul ishte krejt tjetër, por ajo që ndodhi nuk mund të kalonte pa një masë ndëshkuese. K-League ka vendosur ta gjobitë klubin koreoano-jugor me 100 milion won (monedha vendase), të barazvlefshme me 82 mijë dollarë.

Veç gjobës, për FC Seoul mund të ketë edhe një dënim tjetër, për shkak se për çdo reklamë në stadiumin e Kupës së Botës në Seoul duhet marrë leje paraprake.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Njihuni me papagallin Dracula, specie në zhdukje me një pamje të veçantë (VIDEO)
Katërvjeçari bllokohet brenda një peme në një park të Anglisë
Sfidat për një foto perfekte në Instagram (FOTO LAJM)
Mes tyre edhe Shqipëria, ndërkombëtarët zgjedhin fotot më kreative për distancimin social (FOTO LAJM)
E shanin për peshën, 18 vjeçarja i bën të pendohen me "shëndrrimin" (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media