Home Kuriozitete
Gjyshja 126-vjeçare me 400 pasardhës fiton luftën me koronavirusin
Një grua 126-vjeçare me 13 fëmijë dhe rreth 400 nipër dhe mbesa është njeriu më i vjetër në botë që ka fituar luftën me koronavirusin.

Ajo jeton në provincën juglindore të Kahramanmaraş, në Turqi dhe sipas të dhënave zyrtare, Eşe Gebelek u shërua nga koronavirusi pas një trajtimi dyjavësh në spital.

"Mjekët u kujdesën shumë për mua, më trajtuan mirë", tha Gebelek, duke falënderuar ekipin mjekësorë në spital. Hamdullah Gelebek, fëmija më i vogël i gjyshes Gebelek, tha se ushqimi organik është sekreti i saj i jetëgjatësisë.

Eşe Gebelek ka 83 nipër e mbesa. Megjithatë, nëse numëroni edhe fëmijët e tyre, numri do të ishte rreth 400.

Para Eşe Gebelek, një grua 113-vjeçare në provincën verilindore të Spanjës ishte personi më i vjetër që mundi virusin.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Babi ndryshoi botën", vajza 6-vjeçare e George Floyd po përlot rrjetin (VIDEO)
Dy zonja të pensionuara jetojnë ëndrrat e tyre në këtë shtëpi komode në pyll (VIDEO)
Burri ecën nëpër telat e rrymës për të hequr një degë, çfarë ndodh me pas? (VIDEO)
E pabesueshme, si realizohen superfotot që bëjnë namin në rrjet (FOTO LAJM)
Parisi qyteti i ëndrrave, por pse turistët kthehen të zhgënjyer (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media