Home Kuriozitete
E moshuara luan piano mes rrënojave dhe kaosit të shkaktuar në Beirut, pamjet bëhen virale (VIDEO)
Kaosi do të ishtë fjala e duhur për të përshkruar skenën në shtëpinë e Abboud Melki në Beirut të mërkurën në mbrëmje. Mobiljet ishin shpërndarë, muret të shpuar dhe xhamat plotësisht të thyer dhe shpërndarë në dysheme. Por për disa minuta, bota ndaloi dhe gjërat dukeshin paqësore, pasi 79-vjeçarja luajti "Auld Lang Syne" në pianon e saj të dashur, shkruan CNN.

Ajo nuk ndodhej në shtëpi gjatë momentit të shpërthimit të së martës. Burri i saj gjithashtu nuk ishte në shtëpi, por dyqani i tij u shkatërrua, sipas mbesës së tyre May-Lee Melki. Kur u kthyen të mërkurën, sidoqoftë, ata u shokuan kur panë që shtëpia në të cilën kishin jetuar për 60 vjet, ishtë shkatërruar.

Sapo Maj Abboud Melki hyri në shtëpi, ajo u drejtua drejt e tek piano, e cila ishte dhuratë nga babai i saj në ditën e martesës dhe filloi të luante.

"Ajo përshkoi dhimbjen dhe u përpoq të kishte disa momente paqeje", tha mbesa e saj. Ajo filloi me klasiken "Auld Lang Syne", por më pas filloi të luante himne arabe, gjë që bëri që vullnetarët të mblidheshin përreth dhe ta dëgjonin. Videoja teksa ajo luan në piano, është ndarë gjerësisht në rrjetet sociale, dhe ajo është përgëzuar për shpirtin këmbëngulës dhe forcën për të përballuar tragjedinë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çfarë po prisni? Mësoni pse të gjithë duhet të filloni të këndoni në dush
Mbani shënime! Këto janë shenjat e horoskopit më besnike në dashuri
Sa katrorë shihni në figurë?
Mos vallë sekreti i jetëgjatësisë së Mbretëreshës është buka me marmalatë?
Zbulimi shqetësues i shkencëtarëve për shkrirjen e akujve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media