Home Kuriozitete
64 ditë në ajër, çfarë ndodhi në fluturimin më të gjatë ndonjëherë (FOTO LAJM)
Për shkak se hoteli Hacienda ishte shumë larg nga të gjitha vendpushimet e tjera duhej një reklamë e suksesshme.

Një mekanik i automatëve, Bob Tim, doli përpara me një plan unik për të bërë fluturimin më të gjatë në histori, pa prekur kurrë tokën.

Qëllimi ishte të mposhtni rekordin e mëparshëm, i cili ishte 50 ditë. Në këmbim të 100,000 dollarëve që Bob mori nga pronarët për projektin, ai mori emrin e hotelit të në aeroplan: "Hacienda".
Po të dëgjosh: 64 ditë në një aeroplan pa prekur kurrë tokën mund të tingëllojë joreale.

Mbi të gjitha, askush nuk do të dëshironte të qëndronte në ajër për më shumë se 2 muaj.

Por 2 pilotë bënë pikërisht atë, dhe gjithçka filloi si një reklamë në 1958.

Albeu.com ju sjell në fotogalerinë e mësipërme disa fakte interesante rreth këtij fluturinmi./albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sa kohë duhet të mbani vajin e kokosit në flokët tuaj që të funksionojë?
Shpërthimi i vullkanit, qielli mbulohet nga retë e zeza në Indonezi
Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19
Zbuloni cila është shenja më me fat e Horoskopit për muajin mars
Si pandemia goditi rëndë arsimin, miliona fëmijë akoma nuk janë ulur në bankat e shkollës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media