Home Kuriozitete
Operohet krokodili 340 kilësh, i nxorën nga stomaku këpucën e një turisti
Një krokodil i gjatë 10.5 metra i është nënshtruar një operacioni të suksesshëm, dy muaj pasi hëngri këpucën e një turisti. Krokodili i quajtur Anuket jeton në parkun zoologjik "Farm".

Aty dy muaj më parë ai i kishte gëlltitur këpucën një turisti. Më pas, ai kishte komplikime shëndetësore dhe gjendja e tij po përkeqësohej çdo ditë e më shumë.

Shkencëtarët në Kolegjin e Mjekësisë Veterinare të Universitetit të Floridas kanë kryer operacionin i cili ka zgjatur disa orë.

Veterinarfët arritën që t’ia nxirnin nga stomaku i krokodilit këpucën e turistit
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Sa kohë duhet të mbani vajin e kokosit në flokët tuaj që të funksionojë?
Shpërthimi i vullkanit, qielli mbulohet nga retë e zeza në Indonezi
Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19
Zbuloni cila është shenja më me fat e Horoskopit për muajin mars
Si pandemia goditi rëndë arsimin, miliona fëmijë akoma nuk janë ulur në bankat e shkollës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media