Home Shqipëri
Nuk kishte llogari fare në kompaninë telefonike, tiranasit i ndodh gjëma
Nuk është rasti i parë por akoma habit fakti sesi njerëz që nuk janë të dijeni për kontrata me kompani të caktuara telefonike, pëfundojnë debitorë me shifra alarmante në këto kompnai.

Kështu i ka ndodhur edhe një 38-vjeçari i cili ka marrë vesh se i duhet të paguajë 308.432 lekë të reja pasi është debitor në një kompani telefonike dhe më e rënda, se ka mësuar se është “pronar” i 5 numrave me kontratë, pa ditur gjë vetë.

Sipas policisë. dje shtetasi me inucialet D. H., banues në Tiranë, ka depozituar pranë Komisariatit të Policisë kallëzim penal duke pretenduar se nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve, është lidhur një kontratë për 5 numra në një kompani telefonike duke e bërë debitor 308.432 lekë.

Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Neni 186 i Kodit Penal. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nxorri Ramën "lakuriq", BastArena bën veprimin e çuditshëm pas shpërthimit të skandalit (FOTO LAJM)
Habit motra e Haklajve, uron Sali Berishën për ditëlindje
Babalja nuk heq dorë: Gjer në vdekje, audiopërgjimi është i vërtetë
Babalja tregon si u përpoqën ta blinin njerëz të njohur: Më ofruan 150 mijë euro
Kush është “Taulanti nga Librazhdi”? Tregon Babalja

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media