Home Shqipëri
Aksidentohet avioni i kompanisë që fluturon edhe në Shqipëri (FOTO LAJM)
Një avion i kompanisë Pegasus që fluturon edhe nga Shqipëria ka dalë nga pista në aeroportin e Trabzonit në Turqinë veriore, në zonën e Detit të Zi.

Avioni u nis nga Ankaraja në orën 22.00 dhe pas fluturimit të zakonshëm ka bërë përgatitjen për t`u ulur në aeroportin e qytetit të Trabzonit, por për aryse ende të paqarta ka dalë nga pista duke u ngulur në tokë, shkruan Albeu.com.

Për fat të mirë nuk raportohet për viktima përvec disa udhëtarëve që kanë dëmtime të lehta nga përplasja.

Në deklaratat e tyre për mediat turke, udhëtarët theksojnë faktin se avioni kishte patur probleme para se ata të niseshin, por përgjegjësit e sigurisë kishin lejuar nisjen e tij. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Forcat Speciale blindojnë Elbasanin, si u kapën katër minat gati për shpërthim (VIDEO)
Kë do vrisnin? Kapen 4 mina me telekomandë në Elbasan
Policia shpëton 17 jetë, çfarë ndodhi natën në autostradën Tiranë-Durrës (VIDEO)
Të kam dhënë besën! Blogeri me famë botërore fiksohet me fenomenin shqiptar (VIDEO)
Dogji veten brenda makinës, flasin familjarët e viktimës në Korçë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media