Home Shqipëri
Monika i del në krah drejtorit të LSI që akuzohet për vjedhjen e miliardave
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi i ka dalë në mbrojtje ish-drjetorit të Përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika, i cili është kallëzuar penalisht për abuzime me miliarda lekë.

Sipas Kryemadhit, padia është e qëllimshme, pasi për rrugën Tiranë-Elbasan nuk ka patur fonde.

"E qëllimshme sepse Dashamir Xhika nuk ka pas asnjë lloj buxheti.

Po të shikoni fondin për rrugën Tiranë-Elbasan ka një problem, qëkur është bërë tenderi është bërë në vlerë minimale.

Këta i hapin tenderat për t’i marrë miku i tyre me një çmim të vogël.

Kur është shpallur tenderi ka qenë sa vlera e 1 të pestës të të gjithë rrugës, si mund të bësh një rrugë nën kosto?!

Budallenj janë këta që i pranojnë? Por lekët shtohen rrugës. Këtë e di edhe vetë PD, edhe PS, edhe vetë Edi Rama.

Të gjithë tenderat, pasi shpalleshin fitues ose jo fitues, shkonin e faleshin të gjithë te Engjëll Agaçi që kishte agjencinë e Prokurimeve publike.

Nëse fitonte Nola, ia merrte tenderin Noles dhe ia jepte Monikës përshembull.

Të jeni të bindur që në çdo abuzim që pretendohet se mund të kenë bërë njerëzit e LSI, kanë vulën dhe nxitjen e kryeministrit të Shqipërisë të asaj kohe.

Po të isha unë kryetare e LSI-së do kisha folur"., tha Kryemadhi në Vizion Plus. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Tenton të helmojë veten, 29-vjeçarja i pi ilaçet ‘me grushte’
Gruaja masakron fizikisht kunatin në Durrës
Del porta nga shinat, zë poshtë 11-vjeçarin në Kavajë
Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët
Banda e 15-vjeçarëve grabit me dhunë në Durrës dhe bën për në spital dy të rinj nga Tirana

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media