Home Shqipëri
Naftëtarët e Ballshit përplasen me Ramën: Mbani premtimin që na dhatë
Kryeministri Edi Rama këtë të hënë ka zhvilluar një vidokonferencë përmes ERTV-së me naftëtarët e Ballshit, të cilët prej muajsh protestojnë për të drejtat e tyre.

Kryetari i sindikatës i është kthyer kryeministrit me kritika duke i shpalosur problemet e tyre dhe ka kërkuar më shumë vëmendje nga kryeministri.

"Shpresën dhe besën e kemi tek ju, ta kthejmë në jetë përpunimin e naftës shqiptare. Zoti kryeministër para një viti u votua statusi i shumëpritur që dëshira juaj për ta bërë atë status, por shikoj me keqardhje se zbatimi është i vonuar. Me keqardhje u them se para disa ditësh kur udhëtonim për Tiranë kemi varrosur një shokun tonë. Morët një barrë të madhe për CEZ dhe për ARMON një barrë të vogël",-i tha njëri nga punonjësit Ramës.

Prej muajsh kompania ARMO ka mbyllur rafinerinë dhe po ashtu prej muajsh naftëtarët protestojnë për të drejtat e tyre, pagat e prapambetura si edhe sigurimet, të cilat kanë mbi një vit që nuk janë shlyer.

Më pas reagoi edhe Kryeministri Rama i cili tha se i qëndron premtimit të bërë.

"Unë i qëndroj të gjitha premtimeve që kam dhenë. Ajo rafineri është dizenjuar për naftën qysh në gjenezë dhe është projetuar për ta shfrytëzuar atë burim", tha Rama. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Provokimet e Ramës nuk kanë të sosur, këtë herë me këmbët mbi tavolinë
Berisha sqaron foton e rrallë me Ramën: Erdhi me çorape leshi e këpucë zbori
Rama i emocionuar: Merkel më bëri komplimenta për atletet e bardha
Çuditi me deklaratën se i la njerëzit pa ujë me qëllim, reagon drejtori i Ujësjellësit
Objekti më i shtrenjtë në policinë e shtetit? Një kompjuter 2.1 milion dollarësh

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media