Home Shqipëri
Marrëveshja e detit me Greqinë është në dorën e Ilir Metës
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati sot ka ndërmarrë hapin e madh për të nisur negociatat me shtetin grek.

Mësohet se zyrtarisht, Bushati i ka kërkuar Presidentit të Republikës, Ilir Meta, plotfuqishmërinë në lidhje me nisjen e negociatave dypalëshe të Shqipërisë dhe Greqisë.

Kjo kërkesë vjen disa ditë pas takimeve Bushati-Kotzias ku u vendos marrëveshja për kufirin detar, ku Shqipëria i jep shtetit grek 12 milje detare. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Provokimet e Ramës nuk kanë të sosur, këtë herë me këmbët mbi tavolinë
Berisha sqaron foton e rrallë me Ramën: Erdhi me çorape leshi e këpucë zbori
Rama i emocionuar: Merkel më bëri komplimenta për atletet e bardha
Çuditi me deklaratën se i la njerëzit pa ujë me qëllim, reagon drejtori i Ujësjellësit
Objekti më i shtrenjtë në policinë e shtetit? Një kompjuter 2.1 milion dollarësh

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media