Home Shqipëri
Viktima e atentatit mafioz në Tiranë, biznesmen i njohur në Tiranë
Viktima e atentatit të mbrëmjes së sotme në Tiranë mësohet të jetë pronari i një serë biznesesh të ndryshme në vend, të cilat fillojnë që nga turizmi, energjetika, ndërtimi si edhe prodhimi i produkteve ushqimore.

Memli Begalla u ekzekutua sot në hyrje të pallatit të tij në mes të Bllokut në Tiranë, zonë në të cilën kishte të regjistruara edhe bizneset e tij.

Policia bën me dije se deri më tani janë shoqëruar tre persona për ngjarjen në fjalë, ndërsa dëshmitarët konfirmojnë se ai ishte duke u ndjekur nga persona që ecnin me një makinë BMW të zezë.

Dyshohet se viktima e ka kuptuar se po ndiqej dhe ka tentuar të largohet, por nuk ka mundur.

Njoftimi i policisë
ot rreth orës 21:00, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në rrugën "Nikolla Tupe" ne sheshin mes pallateve një shtetas ndodhet i shtrirë në toke.

Menjeherë në vendgjarje kanë mbërritur shërbimet e Policisë dhe ambulanca ku nga veprimet paraprake ka rezultuar se eshte vrare ne arme zjarri shtetasi M.B., rreth 64 vjeç.

Eshte ngritur nje grup i posaçem hetimor dhe jane ngritur pika kontrolli ne disa akse rrugore.

Policia ka shoqeruar disa persona qe mund te kene dijeni per rrethanat e hetimit.

Po punohet per sigurimin e provave te vlefshme për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe zbardhjen e autoresise se saj.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Tenton të helmojë veten, 29-vjeçarja i pi ilaçet ‘me grushte’
Gruaja masakron fizikisht kunatin në Durrës
Del porta nga shinat, zë poshtë 11-vjeçarin në Kavajë
Turqit në Prizren i binden Erdoganit, shesin iPhonët
Banda e 15-vjeçarëve grabit me dhunë në Durrës dhe bën për në spital dy të rinj nga Tirana

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media