Home Shqipëri
23 shqiptarë në pranga dhe 2 ton drogë, detaje nga operacioni "Shefi"
Prokruroia e Barit ka zbardhur detaje nga operacioni antidrogë i koduar "Shefi".

Burime zyrtare bëjnë me dije se operacioni është ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga Policia Italiane në bashëkpunim me Policinë shqiptare e nën koordinimin e Drejtorisë së përgjithshme të Antimafias Italiane.

Operacioni Shefi ka çuar në arrestimin e 43 personave, 21 shqiptarë, 20 italianë e 2 shtetas rumunë me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Arrestimet janë kryer në Shqipëri (1 urdhër arrestimi ndërkombëtar) e në provincat e Barit, Salernos, Teramos, Brindizit, Potenza e Bologna.

Përgjatë dy viteve hetimi të këtij operacioni janë sekuestruar 2300 kg lëndë narkotike të tipit marijuanë, kokainë e heroinë./albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ngrihet KLGJ, këta janë anëtarët e zgjedhur
Shfaqet Elvana Gjata, kjo është lëvizja e saj
Këta janë pesë anëtarët e parë të KLGJ
KLP nuk humb asnjë minutë kohë, ja kur është mbledhja e parë
Mega skandali, kush e garantoi firmën fantazëm se nuk do të zbulohej falsifikimi për 30 milion euro?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media