Home Shqipëri
Hambar droge, kapen më shumë se gjysmë ton kanabis në Korçë
Policia ka kapur gjysmë ton drogë në Korçë duke shënuar një tjetër sekuestrim në sasi të madhe dy ditë pas kapjes më shumë se 500 kilogramëve të tjerë në Tepelenë.

Sipas policisë, “më datë 13.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Korçë, si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit K.G, 45 vjeç, banues në fshatin Bulgarec, pasi pas një informacioni të ardhur në portalin Komisariati Dixhital, u ushtrua kontroll në banesën e këtij shtetasi, ku u gjet e sekuestrua me cilësinë e provës materiale 686 kg, bimë e dyshuar Cannabis Sativa”.

Po punohet për kapjen e autorit. Neni 283/1 i Kodit Penal.

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
E FUNDIT/ Plas në prokurori, 10 prokurorë padisin Arta Markun
Deklarata "bombë" e Kryemadhit: Në Vlorë është gjetur një shtetas me kokë të prerë
Aksion i madh në Tiranë, shoqërohen në polici 67 shtetas
Sherr për pronat, 38-vjeçari plagos me thikë babë e bir
Majko braktisi Ramën në Kuvend, Balla zbulon çfarë po ndodh në PS

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media