Home Shqipëri
Djali zbulon motivin e tmerrshëm: Pse nusja më vrau nënën (FOTO LAJM)
Janë zbardhur detaje rrëqethëse nga vrasja e Lirije Lamit në Kamzë nga nusja e re e shtëpisë.

Ditën e djeshme policia zbardhi ngjarjen dhe arrestoi 21-vjeçaren së bashku me vjehrrin, hoxhën edhe një tjetër person si të dyshuar për moskallzim të ngjarjes.

Fillimisht vdekja e Lirije Lamit u raportua si vdekje për shkaqe natyrale, por që dyshimet e të birit, burrit të Marjanës ishin se diçka tjetër fshihet.

Në një intervistë për TCH, Olitian Lami, ish-bashkëshorti i 21 vjeçares tha se nuk e ka takuar ende vajzën që lindi nga martesa pasi ata u ndanë që pas vdekjes së nënës së tij, ku më pas ai u vu në kërkim të së vërtetës.

"Në fillim është sjellë shumë mirë. Dukeshin sikur duheshin shumë dhe dukej që e kishin sinqerisht.

Më pas ndodhi Mariana nuk e donte më. Edhe kur iku mamaja në fshat uk e merrte më në telefon. I thoja unë që pse nuk e merr në telefon dhe nuk më kthente përgjigje.

Kjo (Mariana) dyshonte se mos mami im i bën keq asaj. Ka pas thënë shumë herë që "magjistarja duhet dënuar".

Mendonte që mamaja ime ishte magjistare dhe e thoshte shpesh që "do ta vras magjistaren", tregon Oltiani.

Me familjen të shkatërruar dhe të atin në burg për moskallëzim krimi, Oltiani kujton se prindërit e tij u larguan nga Kamza në fshatin Zall-Mner pikërisht për të lënë në qetësi çiftin. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Foto ilustruese
Del emri, kush është grabitësi që u plagos nga policia gjatë grabitjes në Fier
Luftuan me policinë gjatë grabitjes, detaje tronditëse nga ngjarja e rendë në Fier
Prag tragjedie në Mirditë, reshjet e dendura shembin 10 shtëpi banimi
Grabitja me një të vdekur në Fier, gruaja tregon tmerrin që përjetuan
Aksident i frikshëm në Tiranë, makina hedh në erë motorin (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media