Home Shqipëri
13 mijë euro borxh, dy durrsakët marrin peng e dhunojnë biznesmenin
Dy vëllezër në Durrës kanë rrëmbyer dhe dhunuar barbarisht një sipërmarrës në Durrës.

Shkak për këtë ngjarje ishte një borxh që biznesmeni u kishte dy vëllzërve dhe nuk ua kishte kthyer.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në zonën e Plazhit.

Sipas policisë, dy vellezërit J.N. dhe Xh.N. banues në Durrës, rrëmbyen shtetasin K.P, sipërmarrës në fushën e ndërtimit, (merrej me instalime elektrike dhe hidraulike).

Ata e kanë mbajtur të izoluar për disa orë dhe e kanë rragur barbarisht 33-vjecarin dhe më pas e lanë sërish të lirë.

Sipas burimeve nga policia, vëllezërit përdoren makinën (Audi) e shokut të tyrë për të kryer rrëmbimin e 33-vjeçarit me orgjinë nga Berati dhe më banim në Durrës.

Policia u vu në dijeni nga një banor i zonës, i cili kishte parë ngjarjen dhe kishte mbajtur mend targën e makinës.

Duket kur agresorët kanë ndjerë policinë e kanë lënë të lirë te Ura e Dajlanit.

I tromaksur, 33-vjeçari i është drejtuar policisë për mbrojtje duke treguar me detaje konfliktin dhe atë që i kishte ndodhur pasditen e së dielës gjatë rrëmbimit.

Sipas tij, bëhet fjalë për një borxh të pakthyer prej 13 mije eurosh. Ai u kishte blerë një apartament vëllezërve dhe u kishte edhe 13 mije euro për të plotësuar shifrën për të cilën kishin rënë dakord. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Na vret Zoti, nuk ankohemi për ty! Shaqoja tallet publikisht me Ramën (FOTO LAJM)
Mjekët e QSUT-së realizojnë për herë të parë operacionin e rrallë (VIDEO)
100 mijë euro kursime në pak vite, kjo është gjyqtarja që kalon sot në sitën e Vettingut
Sot përcillet për në banesën e fundit kameramani i njohur
Moti për ditën e sotme, priten reshje në këtë zonë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media