Home Shqipëri
Korrupsion e vepra penale, koha kur Tom Doshi i hapte luftë Ramës (VIDEO)
"Do i them Ramës që sot e tutje nuk ka më paqe mes meje dhe tij, dhe do shikojmë kush do fitojë.

Kur të flas unë do t’i dridhen themelet atij dhe mazhorancës...

Rama është mosmirënjohës, bukëshkelës do ta shikojë në zgjedhjet lokale. Tash sa ka filluar lufta..."

Kështu deklaroi katër vite më parë deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Tom Doshi, i cili dje mori vendimin për të mos hyrë kurrë më në SHBA për shkak të korrupsionit.

"Departamenti i Shtetit po njofton publikisht se ka ndaluar deputetin e Kuvendit të Shqipërisë, Tom Doshi, sipas nenit 7031 (c) të Aktit të Ndarjeve të Përbashkët të FY 2017, të hyjë në Shtetet e Bashkuara, për shkak të përfshirjes së tij në korrupsion"- njoftoi sot ambasada amerikane në Tiranë.

Pavarësisht akuzave dhe kundër akuzave mes tij dhe Ramës, pas zgjedhjeve të 25 qershorit, Doshi u pozicionua hapur në krah të kryeministrit Edi Rama.

Qeveria Rama ende nuk ka reaguar për ndalimin e Doshit për të shkelur në SHBA. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Gruaja ka dy muaj e zhdukur, i riu nga Tirana alarmon policinë
Futi në sherr dhe politikanët, si u arrestua "i forti" i Shkodrës
Nuk ndahen dot, puthja që Gjiko i dha Elita Rudit pushton rrjetin (VIDEO)
Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme (FOTO LAJM)
Plane për sot? Mësoni fillimisht çfarë ka rezervuar moti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media