Home Shqipëri
Protesta për Teatrin/ Bujar Asqeriu bën thirrjen e fundit: T’u themi grabitqarëve të heqin thonjtë nga…
Bujar Asqeriu ka qenë ka qenë aktori i radhës që ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin në Protestë ditën e premte.
Në një video Asqeriu thotë se duhet të bëhen të gjithë bashkë, pasi pronat e teatrit po grabitet.

“Qytetarë të nderuar, ditën e premte në orën 19:00 jeni të ftuar për të mbrojtur kauzën tonë. Jeni të ftuar për të mbrojtur teatrin tuaj, jeni të ftuar për të mbrojtur traditën tonë kulturore, për të mbrojtur historinë tonë. Jeni të ftuar për t’u thënë grabitqarëve të heqin duart dhe thonjtë dhe të largohen nga grabitja e territorit të Teatri Kombëtar” thotë aktori Asqeriu.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Laboratori i heroinës në Has, çfarë roli kishte i arrestuari i sotëm
Duma nuk kursehet për Braçen: Kapak pusete!
Kur Ristani i vidhte fitoren Ramës me kërkesë të Olldashit dhe si ia shpërbleu Lulzim Basha
Arrestohet 48 vjeçari, pjesë e bandës së Shijakut
Komunikonin me kode, 8 skifterët shqiptarë përfundojnë në pranga

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media