Home Shqipëri
Tensione në mbledhje, Veliaj i mbyll gojën avokates
Që në nisje të mbledhjes mes kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe artistëve të teatrit Kombëtar, ka pasur tensione.

Veliaj nuk ka lejuar të flasë avokaten Mirela Jorgo, e cila kërkoi që të fliste lidhur me ligjin e ri për teatrin.

Replikat:

Jorgo: Të dëgjuam gjysmë ore duke bërë propagandë këtu, do flasime dhe ne

Veliaj: Do doja që të dëgjoja profesor Robert Ndrenikën këtu, se ia dhamë fjalën, edhe Luftar Pajën që ka lënë pushimet për të ardhur këtu. Ju të shoqërisë civile do flisni njëherë tjetër.

Jorgo: Unë do të flas për ligjin, pasi jam pjesë e juristëve dhe shoqërisë civile.

Veliaj: Ju premtoj njëherë tjetër se do ulemi dhe të flasim, jua premtoj publikisht /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
E FUNDIT/ Aksident i rëndë në Tepelenë, një i vdekur
Shkatërrohet grupi kriminal në Korçë, 7 persona në arrest për kultivim kanabisi
“Shqipëria burim i kanabisit”, Ministria e Brendshme hedh poshtë raportin e CIA-s
E rëndë në Tiranë, makina përplas fëmijën 3 vjeç
Trazoi politikën, policia reagon për Edmond Begon

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media